بازدید گروه تحول دیجیتال هلدینگ دانش بنیان دانیال موج از بزرگترین تولیدکننده الفین در جهان

تحول دیجیتال

به گزارش روابط عمومی دانیال موج گروه تحول دیجیتال هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج که تاکنون فعالیت ها و پژوهش‌های ارزنده‌ای در زمینه تحول دیجیتال در صنعت نفت گاز و پتروشیمی داشته‌اند، از شرکت پتروشیمی جم بازدید نمودند. شرکت پتروشیمی جم که به اختصار JPC نامیده می‌شود، بزرگترین واحد تولید الفین در جهان است. این شرکت، دارای واحدهای تولیدی گوناگون با ویژگی‌های خاص است که از آن جمله می‌توان واحدهای الفین، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن خطی، بوتادین، بوتن-1 را نام برد. شرکت پتروشیمی جم، ضمن ایفای نقش برجسته در زنجیره طرح‌های مگاسایزِ منطقۀ ویژه اقتصادی پارس توانسته سهم خود را در بازارهای منطقه و جهان کسب و مورد توجه بازیگران اصلی صنعت پتروشیمی قرار گیرد. این شرکت، در چارچوب برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور به منظور بهره‌برداری اقتصادی‌تر از میدان گازی پارس‌جنوبی به عنوان یکی از پروژه‌‌های پتروشیمی جهت اجرا در این ناحیه پیش‌بینی شده است. این شرکت که به عنوان طرح الفین دهم شناخته شده و یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه‌های پتروشیمی در منطقه است که محل استقرار آن در نقشه در مجاورت طرح‌های فازهای گازی و پتروشیمی مشخص شده است.
مجتمع پتروشیمی جم پس از گذشت یک دهه از راه اندازی و با داشتن واحدهای تولیدی الفین، پلی اتیلن سنگین و سبک خطی، بوتادین و بوتن1، همچنان بــزرگترین تولیدکننده الفین در جهان و محصولات پلیمری در ایران به شمار می‌رود. جـم شاخص ترین مجتمع تـولیدی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با تولید و عرضه گریدهای متنوع محصولات پتروشیمی در بازارهای داخلی و خارجی و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت، یکی از مهمترین مجتمع های صنعتی پتروشیمی در عرصه اقتصاد به شمار می‌رود و امروز در برنامه خود تبدیل شدن به یکی از مدرن ترین پتروشیمی‌های کشور را گنجانده است.
مهندس میترا مهرآبادی، قائم مقام و معاون نفت هلدینگ دانش بنیان دانیال موج به همراه مهندس یاشار صرافی آبادی معاون فنی این هلدینگ در کنار سایر اعضای گروه تحول دیجیتال هلدینگ دانش بنیان دانیال موج در این بازدید حضور داشتند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *