حضور هلدینگ دانش بنیان دانیال موج در نمایشگاه کیتکس

hosseini
| shirin hosseini | پیام بگذارید
نمایشگاه کیتکس

شرکت دانش بنیان دانیال موج همراه با دو شرکت زیرمجموعه خود در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش حضوری پر رنگ دارد.

شرکت سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش به عنوان یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج در این نمایشگاه از دو محصول نوین دانش‌بنیان، رونمایی می‌کند. به گزارش روابط عمومی شرکت سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش، این شرکت با ۲ محصول دانش‌بنیان در حوزه های بیسیم ابری آپتین و پلتفرم ابری ، جامع و بومی اینترنت اشیا در نمایشگاه یاد شده و در کنار شرکای تجاری خود حضور جدی دارد.

بیسیم ابری بیسیم تحت شبکه  آبتین

این نرم‌افزار بر روی گوشی‌های هوشمند تلفن همراه نصب گردیده و امکان برقراری ارتباط بیسیم را فراهم می‌آورد.

موارد ذیل مزیت این سامانه نسبت به سامانه‌های بیسیم سنتی می‌باشد:

۱. عدم وجود محدویت جغرافیای

۲. عدم نیاز به مجوزهای تنظیم مقررات

۳. امکان تعریف حصار جغرافیایی

۴. امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزار‌ها و سامانه‌های مختلف از طریق وب سرویس

۵. حذف هزینه‌های سرمایه‌ای

۶. کاهش هزینه‌های عملیاتی

پلتفرم ابری ،جامع وبومی اینترنت اشیا

این پلتفرم در راس هرم اینترنت اشیا قرار دارد و امکان مدیریت کردن کلیه سخت‌افزارها، سنسورها و نرم‌افزارهای حوزه اینترنت اشیا را دارا می‌باشد. لازم به توضیح است که این پلتفرم اولین پلتفرم بومی اینترنت اشیا ایران بوده و قابلیت اتصال یک میلیون تجهیز در دقیقه را ارائه نموده است . هم‌چنین این پلتفرم یکی از زیرساخت‌های اساسی شهر هوشمند می‌باشد. لازم به توضیح است این پلتفرم با بهره‌گیری از ذخیره‌سازی اطلاعات در سرورهای  big data خود امکان داده کاوی به وسیله ماشین های هوش مصنوعی را نیز فراهم نموده است.

شرکت نوتاش در این نمایشگاه و در  راستای شعار سال (تولید ، دانش بنیان ،اشتغال افرین ) در پی آن است که با گسترش پلتفرم دانش‌بنیان اینترنت اشیا در داخل کشور شاهد اشتغال جوانان کشور و تولید بیش از پیش در ایران عزیزمان باشیم. از این رو شرکت نوتاش در بیانیه‌ای آمادگی خود را به جهت ارائه خدمات به کلیه شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانه‌جات و …. اعلام نموده است.

شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت نیز به عنوان یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج با رونمایی از چهار محصول نوین دانش‌بنیان، در نمایشگاه بین المللی کیتکس ۱۴۰۱ جزیره کیش حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت‌بیت، این شرکت با ۴ محصول دانش‌بنیان در حوزه‌های آتش‌نشانی، اینترنت اشیا و دوقلوی دیجیتال در نمایشگاه یاد شده و در کنار شرکای تجاری خود حضور جدی دارد.

سامانه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اعلام حریق هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا، سامانه هوشمند موقعیت‌یاب آتشنشانان، پیاده‌سازی ساختار دوقلوی دیجیتال در محیط متاورس و سامانه ابری مدیریت امور رفاهی سازمان‌ها و نهادهای کشور (سازمان من) سامانه‌ها و تجهیزاتی هستند که در این نمایشگاه توسط تیم مهندسی هشت‌بیت رونمایی می‌شوند.

سیستم هوشمندسازی اعلام حریق مبتنی بر اینترنت اشیا

مکان‌هــای خطرپذیر، پاســاژها و واحدهای تجــاری از جمله سازمان‌هایی هستند که نیاز جدی به نصب و راه‌اندازی سیستم‌های هوشمنداعلام حریق دارند و ارتقاء سطح ایمنی مســتلزم آن اســت که سیســتم‌های اعلام حریق به ســازمان آتشنشــانی متصل باشــند و آتشنشانی هم از موقعیت وقوع این حریق آگاهی پیدا کنند پلتفرم ابری اینترنت اشیا، داده‌ها را از حسگرهای یک منطقه جمع‌آوری کرده و داده‌های مهم را به ادارات آتشنشان ارسال می‌کند، مکان دقیق وقوع حادثه را نشــان می‌دهد و آتشنشــانان را قادر می‌ســازد تا تجهیزات مناســب را به مکان وقوع ببرند

سیستم هوشمند موقعیت‌یاب آتشنشانان

موقعیــت مکانــی لحظــه ای آتشنشــانان بــه تیــم فرماندهــی ایــن امــکان را می‌دهــد کـه نظـارت دقیقـی بـر موقعیـت پرسـنل داشـته و بتواننـد عملیـات اطفـاء حریـق را بهتـر و بهینه‌تـر مدیریـت و اجـرا نماینـد. بـه عـلاوه، در مواقـع بحرانـی، اطـلاع دقیـق از مـکان آتشنشـانان می‌توانـد در نجـات دادن جـان آنهـا بسـیار موثـر باشـد و تلفـات انسـانی را کاهـش دهـد. لـذا اسـتفاده از یـک سیسـتم ردیابـی لحظـه‌ای موقعیـت بهینـه می‌توانـد در عملیـات اطفـاء حریـق بسـیار سـودمند باشـد.

AR/VR

تیم تخصصی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، به صورت تخصصی در زمینه انجام پروژه‌های AR و VR فعالیت نموده و از تکنولوژی‌های پیشرفته برای ایجاد راهکارهای نوآورانه جهت ایجاد تمایز استفاده می‌نماید. شرکت توسعه فناوری هشت‌بیت این اطمینان را ایجاد می‌نماید که راهکارهای فنی طبق بالاترین درجه خلق ارزش برای پاسخگویی به چالش‌های کسب و کار طراحی و اجرا گردد.

سامانه سازمان من

این سامانه با امکانات گسترده قابلیت پیاده‌سازی بر بستر ابری داشته که این امر سبب شده سازمان من به‌ عنوان نسل نوین سامانه‌های تعاملی شناخته شود. استفاده از یک پایگاه داده جامع برای همه سامانه های مرتبط با سامانه از قبیل اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت، پنل پرسنل و… از دیگر ویژگی‌های ارزشمند سازمان من می‌باشد. همه عملیات از قبیل عضویت، تراکنش‌های مالی، اخذ سفارشات، سناریو های تخفیف و غیره در سرور پایگاه داده قدرتمند قرار می‌گیرند که از پراکندگی و تکرار اطلاعات جلوگیری می‌کند، علاوه بر این قابلیت بک آپ و پشتیبانی از اطلاعات به راحتی امکان‌پذیر است.

  • پیاده‌سازی تمامی زیرساخت‌ها و ماژول‌ها بر اساس متد مبتنی بر سامانه‌های ابری
  • مبتنی بر معماری روز دنیا و دارای تاییدیه های محرمانگی و مدیریت امنیت
  • ارائه خدمات ۲۴ ساعته پشتیبانی در ۷ روز هفته مبتنی بر سامانه تیکتینگ

نمایشگاه بین المللی کیتکس یک رویداد علمی فناورانه است که از تاریخ ۱۹ الی ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود. این نمایشگاه نقش مهمی در رفع نیازهای فناورانه و روز کشور در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، وسایل ارتباطی بی‌سیم، امنیت شبکه‌ها، زیرساخت‌های اجتماعی و سایر حوزه‌های پرکاربرد دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *