مقایسه نیروگاه های خورشیدی آنگرید و آفگرید

نیروگاه خورشیدی آنگرید

در نیروگاه خورشیدی آنگرید، سیستم خورشیدی شما متصل به شبکه برق است. بدین معنی که تولید برق نیروگاه در گرو اتصال آن به شبکه سراسری برق می باشد. در نتیجه، اگر برق شبکه قطع شود، نیروگاه خورشیدی نیز تولید نخواهد داشت! دلیل این امر هم این است که اینورترهای خورشیدی آنگرید، تنها در صورت وجود برق شهری می­توانند برق DC تولید شده توسط پنل های خورشیدی را به برق AC  مورد استفاده در شبکه سراسری تبدیل کنند.

در نیروگاه ­های آنگرید یک کنتور جدید برای محاسبه توان نیروگاه و تزریق آن به شبکه، اضافه شده و برق مصرفی از همان کنتور قدیمی موجود در محل گرفته می ­شود. دلیل این امر تفاوت تعرفه خرید و فروش برق از طرف شرکت برق است(تعرفه خرید برق خورشیدی 10 تا 20 برابر تعرفه فروش برق شبکه به مشتریان است).

بنابراین این روش محاسبه به سود متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی خواهد بود. لازم به ذکر است برای فروش برق خورشیدی یک قرارداد بلند مدت 20 ساله خرید تضمینی برق با شرکت توزیع برق منعقد می شود.  لازم به ذکر است اگر قصد استفاده از برق خورشیدی در طول شب را دارید باید از نیروگاه خورشیدی آفگرید استفاده کنید.

نیروگاه خورشیدی آفگرید

در یک نیروگاه خورشیدی آفگرید از باتری استفاده میشود تا انرژی تولید شده در طول روز را در خود ذخیره کرده و در شب از آن برای مصارف مورد نیاز استفاده شود. اینورتر آفگرید نیازی به برق شبکه برای تبدیل ولتاژ را ندارد.همچنین بدلیل استفاده از تجهیزاتی مانند باتری، شارژکنترلر و… هزینه تمام شده یک نیروگاه آفگرید بیشتر خواهد بود. بنابراین این نیروگاه­ ها برای مکان های مناسبی هستند که انشعاب برق در آنجا وجود ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *