نقش مؤثر انرژی های تجدید پذیر در هوشمند سازی

تجهیزات اینترنت اشیا به منظور ردیابی دستگاه ها نیازمند انرژی می باشند. از جمله در شبکه های سنسور بی سیم به دلیل محدودیت در زمان فعالیتشان،چالشی بزرگ ایجاد کرده است.

هزینه تعویض این باتری ها به ویژه در شرایط خطرناک و دور از دسترس، بالا و استقرار سیستم های بی سیم را دشوار می کند.

راه حل این مسئله، ایجاد قابلیت توانایی سنسورها به منظور دریافت انرژی از محیط است. در نتیجه سنسورها خودشان قادر هستند فعالیت کنند و در بازه‌های زمانی مورد نیاز جهت گردآوری اطلاعات شارژ شوند.

برداشت انرژی به فرآیند دریافت انرژی از نور، گرما یا لرزش جهت تأمین انرژی تجهیزات اینترنت اشیاء گفته میشود. یکی از این روش ها انرژی خورشید می باشد.

در برخی شرایط که سنسورها زیر زمین یا در مکانی دور از تابش خورشید قرار نگیرند، انرژی خورشید بهترین گزینه است.

باتری‌های قابل شارژ ترکیب شده با پنل‌های خورشیدی جهت تأمین انرژی دستگاه‌های اینترنت اشیا مناسب هستند.

دستگاه‌های اینترنت اشیا به منظور خوانش سنسورها و انتقال اطلاعات در مدت زمان کوتاه، تنظیم شده‌اند. باتری‌های قابل شارژ، قابلیت شارژ در هنگام تابش خورشید را دارند تا در زمان های تاریک، از انرژی ذخیره شده استفاده کنند.

تجهیزات اینترنت اشیا به منظور کنترل موقعیت سنسورها و انتقال اطلاعات در مدت زمان کوتاه، تنظیم شده‌اند.باتری های قابل شارژ، قابلیت ذخیره انرژی نورخورشید و استفاده از آن در تاریکی را دارند.

پنل‌های خورشیدی و باتری های قابل شارژ در اکثر محیط ها کار می‌کنند و این سیستم ها کمک بزرگی به صنعت اینترنت اشیا می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *