همه چیز درمورد نیروگاه آنگرید(قسمت 1)

مراحل ثبت نام و راه اندازی نیروگاه خورشیدی خانگی ( نیروگاه آنگرید ) از آن چیزی که فکر می کنید کوتاه تر است. حتما شنیده اید که برخی افراد با نصب یک سری صفحات شیشه ای ویفر مانند به سقف خانه شان ماهانه از اداره برق دستمزد میگیرند و خودشان می گویند نیروگاه خورشیدی راه اندازی کرده اند! نیروگاه آن هم روی سقف خانه!!!

این طرح در واقع امتیازی است که اداره برق از سال 1394 تحت شرایطی خاص به کسانی که علاقه مند به تولید و فروش برق خورشیدی (با ظرفیت 1 الی 20 کیلووات) هستند می دهد. این هم نوعی سرمایه گذاری است که با وجود سودی که در هرسال و به صورت تصاعدی شامل حال سرمایه گذار می شود و بازگشت سرمایۀ سریع آن، می تواند گزینه خوبی برای خیلی ها باشد. خصوصا آن ها که دغدغۀ خدمت به محیط زیست و آیندگان را نیز در سر دارند.

شرایط و مراحل دریافت مجوز راه اندازی نیروگاه برق خورشیدی خانگی

  • اینکه مالک خانه ای باشید که سقفش قرار است نیروگاه باشد.
  • از امتیاز شبکه برق رسانی برخوردار بوده و کنتور برق از سوی ادارۀ برق را داشته باشید.

پس تنها با داشتن این دو شرط می توانید برای اخذ مجوز راهی شرکت توزیع برق منطقۀ محل زندگی تان شوید. مدارکی که باید همراه داشته باشید شامل:

کارت ملی

قبض برق خانۀ مورد نظر

درخواست شما ثبت و عموما ظرف یکی دو هفته با تقاضای شما موافقت خواهد شد. اداره توزیع در ادامه لیست تجهیزاتی که برای راه اندازی نیروگاه خانگی به آن نیاز دارید، اعم از پنل های خورشیدی، کانکتورها، کنتور و اینورتر و … را در اختیارتان می گذارد تا کار خرید ادوات و تجهیزات نیروگاه کوچک تان را انجام دهید. سپس با بررسی و بازرسی صورت گرفته توسط اداره برق، نیروگاه شما توسط شرکت های پیمانکار و یا خود اداره برق راه اندازی شده و به شبکه وصل می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *