کنترل و مدیریت ترافیک شهری با اینترنت اشیاء

شهرها می توانند اطلاعاتی را از دوربین های مدار بسته جمع آوری کرده و داده های مربوط به وسایل نقلیه را به مراکز مدیریت ترافیک شهر منتقل کنند. این را می توان با داده های سنسورهای پارک هوشمند، سیگنال های هوشمند ترافیک و کمک به تصادفات هوشمند ترکیب کرد.

چند برنامه مدیریت ترافیک مبتنی بر اینترنت اشیا شامل:

پارکینگ هوشمند : سنسورهای مبتنی بر اینترنت اشیا در پارکینگ ها می توانند اطلاعاتی راجع به مکان های خالی پارکینگ برای اتومبیل ارائه دهند.

چراغ های راهنمایی : چراغ های راهنمایی متکی به فیلدهای داده در زمان واقعی برای بهبود جریان ترافیک استفاده می شوند و  در حمل ونقل هوشمند نقش بسزایی را اجرا می کنند. سنسورهایی که از نظر استراتژیک قرار داده می شوند می توانند از فناوری اینترنت اشیا برای جمع آوری داده ها در مورد محل های پر رفت و آمد استفاده کنند. داده های بزرگ می توانند با تجزیه و تحلیل این اطلاعات مسیرهای جایگزین را در اختیار رانندگان قرار دهند و علائم راهنمایی و رانندگی را بهبود ببخشند.

چراغ های کنار جاده : چراغ های هوشمند می توانند از سنسورهای محیطی برای افزایش یا کاهش روشنایی با توجه به شرایط فعلی نور استفاده کنند.

کمک هوشمند : دوربین های مدار بسته و سنسورها در جاده ها می توانند به شناسایی حوادث و موارد اضطراری کمک کرده و محل آنها را به تیم های اورژانس انتقال دهند.

ایستگاه های هوشمند : با اتصال به سرور مرکزی کنترل از طریق شبکه بیسیم و یا فیبر تابلو موجود در ایستگاه امکان نمایش اطلاعات زنده را می دهد.در مورد ترافیک از جمله  مکان اتوبوس ها مسیر آنها و زمان رسیدن به ایستگاه و ترک ایستگاه را دارا می باشد.

ویژگی ها:

  • ترکیب باGPS روی اتوبوس ها و گرفتن اطالاعات آنلاین از سرور
  • تنها دریافت اطالاعات از سرور و تضمین امنیت اطلاعات

روش های انعطاف پذیر برای نمایش اطلاعات ترافیکی با توجه به درخواست

با توسعه روز افزون ایستگاه هوشمند قابلیت های بیشتری به آن اضافه شده است.یکی از محبوب ترین آنها سیستم شمارش مسافرین می باشد. با ترکیب دوربین های ویژه و سایر دستگاه ها این فرایند به آسانی انجام میپذیرد. این سیستم قابلیت شمارش مسافران در ایستگاه در هر بازهی زمانی با دقت بیش از ۹۰ درصد دارا می باشد.این اطلاعات برای ارزیابی بیشتر به منظور مسیر یابی بهتر اتوبوس ها، سیستم هشدار انتقال و تبلیغات هدفمند استفاده  می شود.

ویژگی ها:

  • دقت بیش از ۹۰ درصد
  • ترکیب با فناوری تشخیص چهره
  • فراهم کردن اطلاعات برای تبلیغات هدفمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *