SAP

راهکارهای SAP ERP در صنایع

پس از سال‌ها تجربه استقرار سیستم SAP در سازمان‌های متنوع، این روش در کشورهای مختلف موجب شده که یک پایگاه دانش قوی از تجربیات استقرار سیستم در شرکت‌های معتبر دنیا در حوزه‌های کسب و کار مختلف ایجاد شود.
| shirin hosseini |
تحول دیجیتال

امضای تفاهم نامه تحول دیجیتال بین پژوهشگاه صنعت نفت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

امضای تفاهم نامه تحول دیجیتال بین پژوهشگاه صنعت نفت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس
| shirin hosseini
پژوهشگاه صنعت نفت

انعقاد تفاهم‌نامه بین پژوهشگاه صنعت نفت کشور و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

به گزارش خبرگزاری دانیال موج، امروز، 24 اردیبهشت 1401، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین پژوهشگاه صنعت نفت کشور و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با حضور مهندس سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و دکتر توفیقی، ریاست پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد. این تفاهم‌نامه با محوریت همکاری در زمینه هوشمندسازی و تحول دیجیتال و با تاکید بر‌ مدیریت مسائل زیست محیطی تنظیم و به امضای طرفین رسید. هلدینگ دانش بنیان دانیال موج با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت در نظر دارد تا این مگاپروژه ملی را عملیاتی نموده و عسلویه به منطقه‌ای پایلوت در حوزه تحول دیجیتال کشور تبدیل شود.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه، سالانه با حضور جمع كثیری از شركت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌گردد. این نمایشگاه، یکی از مهم‌ترین محل‌های بازاریابی کالاها و خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی و خارجی فعال در صنعت نفت ایران است و به‌همین دلیل همواره از این نمایشگاه استقبال فراوانی می‌شود. نمایشگاه صنعت نفت بزرگ‌ترین نمایشگاه کشور و بزرگ‌ترین نمایشگاه نفت خاورمیانه است و در بررسی روند حرکت شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، افزایش توانمندی‌ها و ورود این شرکت‌ها به حیطه‌های فتح نشده صنعت نفت به‌وضوح قابل مشاهده است.

این نمایشگاه، جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، جواد اوجی وزیر نفت و جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان حوزه نفت و انرژی در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد و تا پایان وقت روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

| shirin hosseini

حضور هلدینگ دانش بنیان دانیال موج در بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه، سالانه با حضور جمع كثیری از شركت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌گردد.
| shirin hosseini
نمایشگاه کیتکس

حضور هلدینگ دانش بنیان دانیال موج در نمایشگاه کیتکس

شرکت دانش بنیان دانیال موج همراه با دو شرکت زیرمجموعه خود در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش حضوری پر رنگ دارد.

شرکت سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش به عنوان یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج در این نمایشگاه از دو محصول نوین دانش‌بنیان، رونمایی می‌کند. به گزارش روابط عمومی شرکت سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش، این شرکت با ۲ محصول دانش‌بنیان در حوزه های بیسیم ابری آپتین و پلتفرم ابری ، جامع و بومی اینترنت اشیا در نمایشگاه یاد شده و در کنار شرکای تجاری خود حضور جدی دارد.

بیسیم ابری بیسیم تحت شبکه  آبتین

این نرم‌افزار بر روی گوشی‌های هوشمند تلفن همراه نصب گردیده و امکان برقراری ارتباط بیسیم را فراهم می‌آورد.

موارد ذیل مزیت این سامانه نسبت به سامانه‌های بیسیم سنتی می‌باشد:

۱. عدم وجود محدویت جغرافیای

۲. عدم نیاز به مجوزهای تنظیم مقررات

۳. امکان تعریف حصار جغرافیایی

۴. امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزار‌ها و سامانه‌های مختلف از طریق وب سرویس

۵. حذف هزینه‌های سرمایه‌ای

۶. کاهش هزینه‌های عملیاتی

پلتفرم ابری ،جامع وبومی اینترنت اشیا

این پلتفرم در راس هرم اینترنت اشیا قرار دارد و امکان مدیریت کردن کلیه سخت‌افزارها، سنسورها و نرم‌افزارهای حوزه اینترنت اشیا را دارا می‌باشد. لازم به توضیح است که این پلتفرم اولین پلتفرم بومی اینترنت اشیا ایران بوده و قابلیت اتصال یک میلیون تجهیز در دقیقه را ارائه نموده است . هم‌چنین این پلتفرم یکی از زیرساخت‌های اساسی شهر هوشمند می‌باشد. لازم به توضیح است این پلتفرم با بهره‌گیری از ذخیره‌سازی اطلاعات در سرورهای  big data خود امکان داده کاوی به وسیله ماشین های هوش مصنوعی را نیز فراهم نموده است.

شرکت نوتاش در این نمایشگاه و در  راستای شعار سال (تولید ، دانش بنیان ،اشتغال افرین ) در پی آن است که با گسترش پلتفرم دانش‌بنیان اینترنت اشیا در داخل کشور شاهد اشتغال جوانان کشور و تولید بیش از پیش در ایران عزیزمان باشیم. از این رو شرکت نوتاش در بیانیه‌ای آمادگی خود را به جهت ارائه خدمات به کلیه شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانه‌جات و …. اعلام نموده است.

شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت نیز به عنوان یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج با رونمایی از چهار محصول نوین دانش‌بنیان، در نمایشگاه بین المللی کیتکس ۱۴۰۱ جزیره کیش حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت‌بیت، این شرکت با ۴ محصول دانش‌بنیان در حوزه‌های آتش‌نشانی، اینترنت اشیا و دوقلوی دیجیتال در نمایشگاه یاد شده و در کنار شرکای تجاری خود حضور جدی دارد.

سامانه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اعلام حریق هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا، سامانه هوشمند موقعیت‌یاب آتشنشانان، پیاده‌سازی ساختار دوقلوی دیجیتال در محیط متاورس و سامانه ابری مدیریت امور رفاهی سازمان‌ها و نهادهای کشور (سازمان من) سامانه‌ها و تجهیزاتی هستند که در این نمایشگاه توسط تیم مهندسی هشت‌بیت رونمایی می‌شوند.

سیستم هوشمندسازی اعلام حریق مبتنی بر اینترنت اشیا

مکان‌هــای خطرپذیر، پاســاژها و واحدهای تجــاری از جمله سازمان‌هایی هستند که نیاز جدی به نصب و راه‌اندازی سیستم‌های هوشمنداعلام حریق دارند و ارتقاء سطح ایمنی مســتلزم آن اســت که سیســتم‌های اعلام حریق به ســازمان آتشنشــانی متصل باشــند و آتشنشانی هم از موقعیت وقوع این حریق آگاهی پیدا کنند پلتفرم ابری اینترنت اشیا، داده‌ها را از حسگرهای یک منطقه جمع‌آوری کرده و داده‌های مهم را به ادارات آتشنشان ارسال می‌کند، مکان دقیق وقوع حادثه را نشــان می‌دهد و آتشنشــانان را قادر می‌ســازد تا تجهیزات مناســب را به مکان وقوع ببرند

سیستم هوشمند موقعیت‌یاب آتشنشانان

موقعیــت مکانــی لحظــه ای آتشنشــانان بــه تیــم فرماندهــی ایــن امــکان را می‌دهــد کـه نظـارت دقیقـی بـر موقعیـت پرسـنل داشـته و بتواننـد عملیـات اطفـاء حریـق را بهتـر و بهینه‌تـر مدیریـت و اجـرا نماینـد. بـه عـلاوه، در مواقـع بحرانـی، اطـلاع دقیـق از مـکان آتشنشـانان می‌توانـد در نجـات دادن جـان آنهـا بسـیار موثـر باشـد و تلفـات انسـانی را کاهـش دهـد. لـذا اسـتفاده از یـک سیسـتم ردیابـی لحظـه‌ای موقعیـت بهینـه می‌توانـد در عملیـات اطفـاء حریـق بسـیار سـودمند باشـد.

AR/VR

تیم تخصصی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، به صورت تخصصی در زمینه انجام پروژه‌های AR و VR فعالیت نموده و از تکنولوژی‌های پیشرفته برای ایجاد راهکارهای نوآورانه جهت ایجاد تمایز استفاده می‌نماید. شرکت توسعه فناوری هشت‌بیت این اطمینان را ایجاد می‌نماید که راهکارهای فنی طبق بالاترین درجه خلق ارزش برای پاسخگویی به چالش‌های کسب و کار طراحی و اجرا گردد.

سامانه سازمان من

این سامانه با امکانات گسترده قابلیت پیاده‌سازی بر بستر ابری داشته که این امر سبب شده سازمان من به‌ عنوان نسل نوین سامانه‌های تعاملی شناخته شود. استفاده از یک پایگاه داده جامع برای همه سامانه های مرتبط با سامانه از قبیل اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت، پنل پرسنل و… از دیگر ویژگی‌های ارزشمند سازمان من می‌باشد. همه عملیات از قبیل عضویت، تراکنش‌های مالی، اخذ سفارشات، سناریو های تخفیف و غیره در سرور پایگاه داده قدرتمند قرار می‌گیرند که از پراکندگی و تکرار اطلاعات جلوگیری می‌کند، علاوه بر این قابلیت بک آپ و پشتیبانی از اطلاعات به راحتی امکان‌پذیر است.

  • پیاده‌سازی تمامی زیرساخت‌ها و ماژول‌ها بر اساس متد مبتنی بر سامانه‌های ابری
  • مبتنی بر معماری روز دنیا و دارای تاییدیه های محرمانگی و مدیریت امنیت
  • ارائه خدمات ۲۴ ساعته پشتیبانی در ۷ روز هفته مبتنی بر سامانه تیکتینگ

نمایشگاه بین المللی کیتکس یک رویداد علمی فناورانه است که از تاریخ ۱۹ الی ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود. این نمایشگاه نقش مهمی در رفع نیازهای فناورانه و روز کشور در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، وسایل ارتباطی بی‌سیم، امنیت شبکه‌ها، زیرساخت‌های اجتماعی و سایر حوزه‌های پرکاربرد دارد.

| shirin hosseini
کنکور آنلاین

بازدید دکتر پورعباس رییس سازمان سنجش و آموزش کشور از تجهیزات مدرن دانیال موج در حوزه امنیت برگزاری آزمون های سازمان سنجش

به گزارش روابط عمومی هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج، جناب آقای دکتر پورعباس ریاست سازمان سنجش و آموزش کشور به همراه تنی چند از مسئولین حفاظت این سازمان، سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ و در حاشیه برگزاری نشست هم‌اندیشی و ارتقاء ضریب حفاظت آزمون‌های سراسری در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی از تجهیزات فنی و مدرن هلدینگ دانش بنیان دانیال موج بازدید کردند.
دراین بازدید مقرر شد تا دانیال موج در نشست‌ تخصصی آتی راهکار ویژه خود برای ارتقاء امنیت و درنهایت برگزاری آزمون‌های سراسری آنلاین را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه نماید.

هلدینگ دانش‌بنیان دانیال موج دارای بیش از ۱۰ شرکت و دپارتمان فنی و تخصصی است که در حوزه ICT محصولات و خدمات فراوانی را ارائه می‌دهد.

| shirin hosseini

دکتر صمدیانی: دولت فکری اساسی در جهت اصلاح تعرفه‌های خدمات ارتباطی کند

دکتر صمد صمدیانی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان هلدینگ دانیال موج در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، پیرامون اصلاح تعرفه اینترنت و تلفن ثابت و تقویت به رشد و توسعه صنایع دانش‌بنیان حوزه فاوا، اظهار کرد: با این وضعیت تعرفه‌های پایین اینترنت و تلفن ثابت و عدم توان سرمایه‌گذاری توسط اپراتورهای ثابت و سیار و FCPها، به زودی صنعت ICT در سال 1401 که به نام تولید، دانش بنیان، کارآفرین توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، به سمت نابودی کامل سوق پیدا خواهد کرد.

صمدیانی با اشاره به اینکه موتور محرکه کشورهای پیشرفته بخش ICT می‌باشد و در صورت کند شدن یا متوقف شدن این بخش، سایر قسمت‌های صنعتی مهم متضرر خواهند شد، به روند خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران به عنوان بستر ساز اصلی ICT کشور اشاره کرد و گفت: از سال 1388 که شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی واگذار شد، متاسفانه با توجه به تورم سالیانه و شوک‌های ارزی وارد شده به کشور و افزایش تعرفه‌های سالیانه برق، آب و گاز که همه دولتی هستند، بخش خصوصی شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های اپراتور سیار همراه اول، ایرانسل، رایتل و FCPها نتوانسته اند تعرفه‌های خود را به نسبت تورم افزایش دهند که این امر باعث افزایش شدید هزینه‌ها و کاهش سود و شاید افزایش ضررهای عملیاتی شده باشد به طوری که در حال حاضر شرکت‌های فوق در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات ICT و حتی حقوق و مزایای کارکنان خود با مشکل مواجه شده‌اند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان هلدینگ دانیال موج، ادامه داد: با این وضعیت، تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی داخلی از جمله دانش بنیان‌ها که اساسا آسیب‌پذیرتر هستند، دچار مشکلات اساسی شده‌اند؛ از جمله شرکت دانش بنیان دانیال موج با اشتغال حدود 200 نفر دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در رشته‌های برق، کامپیوتر و ICT به صورت مستقیم و حدود 300 نفر غیرمستقیم که دچار مشکلات عدیده شده‌اند و با توجه به این وضعیت که در شرکت‌های دیگر هم قطعا به همین‌گونه است منجر به مهاجرت نیروهای زبده و نخبه کشور خواهد شد.

صمدیانی، خاطرنشان کرد: باید دولت محترم در راستای حفظ وضعیت موجود و عدم تعطیلی صنایع تولیدی و دانش‌بنیان فکری اساسی در جهت اصلاح تعرفه‌های اینترنت، تلفن ثابت و همراه کند و منافع کشور را در دراز مدت در نظر بگیرد.

| mrmirzaee
اولین دوره تحول دیجیتال در صنعت نفت،گاز و پتروشیمی کشور با مشارکت مدیران ارشد | دانیال موج

اولین دوره تحول دیجیتال در صنعت نفت،گاز و پتروشیمی کشور با مشارکت مدیران ارشد

شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت دانیال ، به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ دانش بنیان دانیال موج افتخار داشته با بهره گیری از توان نخبگان این هلدینگ در کنار حضور اساتید نامدار و بین المللی، اولین دوره تحول دیجیتال در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور با حضور قریب به ۳۰ نفر از متخصصان و مدیران عالی رتبه صنعت نفت کشور در روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس پژوهشگاه صنعت نفت کشور برگزار کند.
به گزارش روابط عمومی هلدینگ دانش بنیان دانیال موج، همگام با روند سریع تحولات دنیا و ورود فناوری‌های جدید، سازمانهای پژوهشی و دانشگاه‌ها باید دانش خود را به طور مستمر و با سرعت بالا به روز نمایند. در این زمینه یکی از تکنولوژی‌های نوظهور، هوش مصنوعی و تحول دیجیتال است که امروزه مزیت رقابتی کشورها محسوب می‌شود.
هدف از برگزاری این دوره بهره گیری از جدیدترین و کاربردی‌ترین محتوای علم هوش مصنوعی و تحول دیجیتال و دانش برترین متخصصان کشور است، بطوریکه بخشهای مختلف بالادست و پایین‌دست صنعت نفت، انرژی و محیط زیست مجهز به فرآیندهای تحول دیجیتال و هوش مصنوعی شوند تا صنعت نفت بتواند همگام با دیگر صنایع دیجیتال دنیا حرکت کنند.
مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت در اینخصوص افزود: با توجه به اهمیت بالای پیاده‌سازی فناوریهای مبتنی بر انقلاب صنعتی چهارم در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، پژوهشگاه صنعت نفت در راستای ماموریت آینده پژوهی و آینده نگری خود با همکاری دانشگاه علوم، تحقیقات و فناوری و هلدینگ دانیال موج اقدام به برگزاری ” کارگروه تحول دیجیتال ” نموده است تا از این طریق به پیاده سازی فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء صنعتی، دوقلوی دیجیتال یا همزاد دیجیتال، واقعیت مجازی شتاب بیشتری بخشیده شود.

مرتضی شیخ زاده گفت: لازم به توضیح است که با کمک فناوری‌های مبتنی بر الگوهای داده محور و هوش مصنوعی میتوان از حجم عظیمی از داده‌هایی که در صنعت نفت و گاز کشور وجود دارد برای تولید ثروت، ارتقای بهرهوری و سودآوری بالاتر بهره برد. توجه شود که ارزش دادهها کمتر از ذخایر نفت و گاز کشور نیست و میتوان نهایت استفاده از دادهها را در بهینه‌سازی، پیش‌بینی محصولات نفتی و کاهش آلاینده های زیست محیطی استفاده نمود.

بر همین اساس
BIG DATA
MACHINE LEARNING
ARTIFICAL INTELLIGENCE
DATA PROCESSING
Data Reconciliation
AUGMENTED REALITY
VIRTUAL REALITY
5G
Private Networks
IoT
INDUSTRIAL IoT
DIGITAL TWIN
Digital Transformation in Organization

از محورهای اصلی ارائه شده در این دوره بود که توسط تیمی از متخصصان و نخبگان کشور و بر مبنای جدیدترین متدهای آموزی روز دنیا، ارائه گردید .

| mrmirzaee
گام های بلند دانیال موج در ارائه خدمات به صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی | هلدینگ دانش بنیان دانیال موج

گام های بلند دانیال موج در ارائه خدمات به صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی

گام های بلند دانیال موج در ارائه خدمات به صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی
مدیرعامل شرکت هلدینگ دانش بنیان دانیال موج با معرفی ۱۵ پروپوزال در حال انجام به خدمات ارائه شده توسط این هلدینگ در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور اشاره کرد.
به گزارش…. دکتر صمد صمدیانی در نشست تخصصی تحول دیجیتال هوش مصنوعی و بهینه سازی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی که درحاشیه سومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس جزیره کیش برگزار شد با تقدیر از برگزار کنندگان نمایشگاه به برخی از فعالیت های هلدینگ دانیال موج به عنوان یک شرکت دانش بنیان اشاره کرد و افزود: شرکت دانیال موج در راستای حضور در میان شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی تلاش کرده است تا از اندوخته ای ۱۵ ساله در این مسیر بهره گرفته و با تجربه و توانمندی بالا به این عرصه ورود کند.
وی تاکید کرد: با توجه به حساسیتی هایی که در فعالیت شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد درخواست تجربه کافی برای ورود به این حوزه از سوی مدیران آن امری قابل پذیرش و ضروری است و ما در این مورد سعی کردیم ۱۵ سال تجربه را برای فعالیت در این عرصه متمرکز کنیم.
مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان دانیال موج با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تلاش برای شکوفا سازی توانمندی های جوانان ایرانی در این شرکت خبرداد و افزود: دانیال موج هم اکنون دارای ۱۱ شرکت زیرمجموعه و دپارتمان های تخصصی در حوزه های مختلف تکنولوژی های روز دنیا با بیش از ۳۰۰ نیروی متخصص بومی در سطح دکتری ، اساتید دانشگاه و کارشناسی ارشد است که از آن جمله می توان به شرکت فناوری ارتباطات نوری که در زمینه زیرساخت های ارتباطی امن در شبکه مخابراتی کشور در حال فعالیت و ارائه خدمت است و شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت که در هشت حوزه تخصصی منجمله هوش مصنوعی در حال ارائه خدمات تخصصی است، اشاره کرد.
وی افزود: هم اکنون بیش از ۴۰۰۰ نقطه مخابراتی تحت پوشش تحهیزات دانیال موج قرار دارد و هر ارتباط تلفنی و اینترنتی از روی خطوط این شبکه عبور می کند و در حال حاضر صادرات این خدمات به شرکت های مخابراتی منطقه نیز انجام می شود. و هلدینگ دانیال موج در حوزه شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی نیز آماده ارائه خدمات امن ارتباطی است.
صمدیانی با اشاره به امکان ارائه خدمات دیتا ماینینگ( پایش گران هوشمند ساز کسب وکار) در هلدینگ دانیال موج افزود: از ۴ سال پیش بحث های دیتا ماینینگ در سطح دیتا بیس های حجیم مانند تحلیل و آنالیز داده های بورس کشور که حدود ۷۰۰ میلیون رکورد بوده است توسط نرم افزارهای این شرکت در حال انجام است و نتایج خوبی نیز کسب شده است که این فعالیت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی نیز توسط بخش هوش مصنوعی و هوشمند سازی قابل انجام است.
وی با بیان اینکه یکی ازمباحث مهم در جهان امروز بهره گیری از اینترنت اشیاء و هوشمند سازی است تاکید کرد: این شرکت ۵ سال است که در این حوزه سرمایه گذاری کرده است و با بومی سازی این تکنولوژی امکان فعالیت در بخش های مختلف را مورد مطالعه قرار داده و در برخی از شبکه ها و اپراتورهای خاص در حال بهره برداری از ظرفیت های این تکنولوژی بوده و همچنین به دنبال کسب بازارهای جهانی در این عرصه است تا این پلتفرم ها را به کشورهای خارجی صادر کند.
مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان دانیال موج همچنین توضیح داد: در بحث ارتباطات رادیویی و امنیت دیتای شبکه صنعتی و حمله هایی که در این بخش روی می دهد بی تردید ارتباطات و ایمن بودن امر مهمی است و ما در این بخش شبکه های خصوصی خاصی را به صورت بومی طراحی کردیم.
به گفته وی ، در بحث داده کاوی دیتاماینیگ و واکاوی داده های کلان در جهت تحقق اهداف استراتژی سازمان ها و طراحی های مدل های هوش مصنوعی و طراحی مدل های مانیتورینگ و پیش بینی منابع سازمان ها و فعالیت هوشمند سازمان ها نیز از مواردی است که دپارتمان های این شرکت دیده شده است.
وی افزود: هلدینگ دانیال موج در حوزه های معدن و حمل و نقل، تاسیسات و محیط زیست، کشاورزی و دامپروری، سایبری و نظامی، آتش نشانی، بیمارستان، خانه، راه آهن، شیلات، شهر هوشمند، فروشگاه های زنجیره ای، مدیریت بحران، بیمه، منطقه آزاد، گلخانه، مجموعه های ورزشی و صنعت نفت و گاز و پتروشیمی فعال است.
صمدیانی افزود: تمامی استانداردهای بین المللی وداخلی در زمینه محصولات این شرکت اخذ شده و نیازی به اجرای پایلوت و نمونه آن ها وجود ندارد و محصولات این شرکت در بازار در عرصه های مختلف در حال استفاده بوده و ترند بازار است.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی نیاز به همراهی و نگاه ویژه مدیران شرکت های فعال در این عرصه به فعالیت های دانش بنیان و حمایت از آن ها دراخذ مجوزهای لازم برای ورود به این بخش است افزود: بحث کاربردهای داده کاوی و هوش مصنوعی را می توان در حوزه های اکتشاف و استخراج و فرآوری نفت و پتروشیمی وگاز با وجود دیتاهایی که از قبل وجود دارد (که دیتاهای خام زیادی وجود دارد ) و باید پالایش و آنالیز و تحلیل ، شده و به ارائه نتیجه منجر شده و ارزش افزوده برای ما ایجاد کند را به کار برد.
وی تاکید کرد: با استفاده از اینترنت اشیاء در صنایع نفت و گاز تعدادِ بیشتری از نقاط کلیدی با هزینه کمتر متصل و بصورت دائم پایش می‌شود. اینترنت اشیاء می‌تواند به نظارت بر بخش‌های مختلفِ خطوط انتقال مانند لوله ها، پمپ‌ها و فیلتر‌ها کمک کند.همچنین بکارگیری اینترنت اشیاء در صنایع نفت و گاز امکان نظارت بر سطح گاز‌های مضر، میزان فشار و سایر پارامترهای با اهمیت را فراهم می‌کند. به این‌ ترتیب خطرات احتمالی برای کارکنان حداقل می‌شود. همچنین به محض ایجاد خطر می‌توان مطلع شده و از بروز حادثه پیشگیری نمود. شبکه بیسیم اینترنت اشیاء، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌تواند داده‌های بیشتر و دقیق‌تری را برای شرکت فراهم کند و در نهایت عملکرد را به ظرفیت بالاتری برساند. دما، فشار و جریان سطح مخازن، دِبی (گذر حجمی) و آهنگ جریان، دما و فشار و … برخی از پارامترهای کلیدی هستند که در پالایشگاه‌ها باید در فاصله زمانی کوتاهی مورد بررسی و نظارت قرار گیرند. تجهیزات تحت فشار از مهم ترین واحدهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی بوده که پایش سلامت آنها بسیار با اهمیت می باشد. پایش وضعیت و سلامت دستگاه ها، تشخیص زود هنگام شرایط غیر طبیعی مانند شکستگی و فرسایش می تواند به جلوگیری از نشتی و عواقب مخرب بعدی آنها کمک کند.
وی به انعقاد قرارداد با پژوهشگاه صنعت نفت نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به سیاست های نظام و کشور در بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان و استفاده از تکنولوژی ها نوین در این صنعت با پژوهشگاه صنعت نفت برای استفاده از دانش های هوش مصنوعی در دانیال موج تفاهم نامه ای امضاء کردیم.
به گفته صمدیانی استفاده از الگوریتم های هوشمند جهت بهینه سازی سیتم توزیع بخار – طراحی سنسورمجازی Soft Seneor برای مجتمع های عملیاتی پالایشگاهی و پتروشیمی، طراحی و ساخت دستگاه های تشخیص واندازه گیری آلاینده های زیست محیطی در آب، پساب، هوا وخاک – توسعه سیستم هوشمند، اختلاط نفت خام و فرآورده برای بهبود کیفیت نفت خام صادراتی و مصرفی در کشور – استفاده از روش های هوش مصنوعی در تخمین آسیب سازندی در فرآیند ازدیاد برداشت – پایش و پاکسازی آلودگی های خاک و آب های زیرزمینی – استفاده از فناوری دیجیتال با هدف کنترل خوردگی در میادین نفت و گاز – بهینه سازی پارامترهای موثر برعملیات اسید کاری با رویکرد چاه محور- بهینه سازی همزمان Real Time Optimization فرآیند تصفیه هیدورژنی برش های نفتی – آنالیز هوشمند عملیات حفاری جهت پیش بینی مشکلات حفاری – استفاده از هوش مصنوعی در تخمین خواص الکتریکی سنگ مخزن – طراحی و ساخت سامانه نوسانگیر هوشمند گاز مصرفی مبتنی بر نانو فناوری ANG – استفاده از فناوری های دیجیتال در واحدهای اولفین به منظور بهینه سازی سوخت و احتراق – به کار گیری فناوری اینترنت اشیاIOT در مدیریت یکپارچه چاه های میادین نفتی و گاز ایران – طراحی و توسعه سیستم نشت یابی آنلاین در مقیاس پایلوت برای خطوط انتقال مایعات با قابلیت اتصال به جلوه های نوین نسل چهارم صنعت پروپوزال هایی است که هلدینگ دانیال موج در حال فعالیت و انجام روند مطالعاتی آن هاست.
وی حضور در این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت های دانش بنیان و بهره گیری از فرصت های موجود برای ادامه فعالیت و حمایت از فرزندان نخبه کشور توسط شرکت ها و صنایع بزرگ برشمرد.

| mrmirzaee
اعتماد به شرکت های دانش بنیان تحقق اقتصاد مقاومتی است | هلدینگ دانش بنیان دانیال موج

اعتماد به شرکت های دانش بنیان تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان دانیال موج: اعتماد به شرکت های دانش بنیان تحقق اقتصاد مقاومتی است / نمایشگاه ساخت داخل در ماموریت خود موفق بود

مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان دانیال موج نمایشگاه ها را محل تبادل دانش و اندیشه تولید کنندگان، مصرف کنندگان و فعالان عرصه های مختلف برشمرد و اذعان داشت نمایشگاه ساخت ایران که در کیش برگزار شد در‌مموریت خود در معرفی شرکت های دانش بنیان به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور موفق بود.

به گزارش …. صمد صمدیانی در سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جریان بازدید همزمان محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و عبدالعلی علی عسگری مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از غرفه هلدینگ دانش بنیان دانیال موج و پژوهشگاه صنعت نفت، با تقدیر از دکتر علی عسکری به عنوان متولی اصلی این نمایشگاه و تقدیر از سایر حامیان و برگزار کنندگان، افتتاح سومین همایش و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی را حرکتی ارزشمند خواند و اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه اتفاق بزرگی بود که موجب شد سازندگان و تولید کنندگان دانش و فناوری های نوین در عرصه پتروشیمی و کارفرمایان و صاحبان صنایع این حوزه در یک مکان گردهم آمده و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی در این دیدار با تاکید بر اینکه محصولات و تکنولوژی های تولید شده در دانیال موج به عنوان یک شرکت دانش بنیان داخلی قابلیت رقابت با تولیدات مشابه خارجی را دارد از توان صادراتی دانش و محصولات این شرکت به کشورهای خارجی خبرداد و افزود: دانیال موج دارای ۱۱ شرکت زیرمجموعه دانش بنیان است که در بخش های مختلف از جمله اینترنت اشیاء، دیتا ماینینگ و هوش مصنوعی که امروزه در جهان به سرعت در حال رشد و توسعه در بخش های مختلف به ویژه تولید محصولات ایمنی محور است فعالیت می کند و می تواند با استفاده از این فناوری نوین ارزش افزوده بسیاری را ایجاد کند.

مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان دانیال موج برترین نوع و شکل حمایت از شرکت های دانش بنیان را خرید محصولات تولیدی آن ها عنوان کرد و افزود: ترویج خرید از شرکت های دانش بنیان ومحصولات ایرانی که توسط آن ها تولید می شود توسط شرکت های دولتی و خصوصی، ارگان ها ونهادها می تواند بزرگترین نوع حمایت از آن ها باشد.
وی به معاون رییس جمهور تاکید کرد: ما تولید کننده تکنولوژی هستیم و با توجه به اینکه این نمایشگاه با صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ارتباط مستقیم دارد در این بخش شرکت های فعال در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی می توانند با خرید تکنولوژی از شرکت های دانش بنیان داخلی گامی بزرگ در حمایت از آن ها بردارند و از این طریق است که منویات رهبرمعظم انقلاب در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی محقق می شود.
صمدیانی با اشاره به حضور بانک ها در این نمایشگاه افزود: یکی از اتفاقات خوب حضور بانک هاست زیرا بانک ها می توانند نقش اساسی در فعالیت های شرکت ها به ویژه شرکت های دانش بنیان با ارائه تسهیلات و کاهش سختگیری در خصوص ارائه وثیقه از سوی این شرکت ها که بزرگترین دارایی و ارزش افزوده آن ها دانش است داشته باشند.
وی با اشاره به همکاری این شرکت با جامعه بازاریان کیش به ارائه خدمات ایمنی، ارائه آمار، داده ها و اطلاعات در زمینه های مختلف به ویژه میزان استقبال از بازارها و تعداد مشتریان وفادار و موارد مختلف در این حوزه خاطر نشان کرد: با افزایش اطلاعات در بخش های مختلف اصناف امکان برنامه ریزی و برنامه سازی های صحیح تر و دقیق تر و دریافت ارزش افزوده بیشتری را در آینده خواهند داشت.
سومین نمایشگاه صنعت پتروشیمی کشور با عنوان نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با نگاه ویژه به صنعت پالایش و پتروپالایش با حضور جمعی از مسوولان، تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و فعالان عرصه صنعت پتروشیمی، نفت، پالایش، پتروپالایش و تامین کنندگان منابع مالی و بانک های کشور و شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه های ارائه خدمات دانش فناوری و نوآوری به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کور در نمایشگاه بین المللی جزیره کیش برگزار شد.
هلدینگ دانش بنیان دانیال موج که در کنار پژوهشگاه صنعت نفت کشور در این رویداد حضور حاضر شد، یکی از حامیان برگزاری این همایش و نمایشگاه بود.

| mrmirzaee
سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

حضور هلدینگ دانش بنیان دانیال موج در سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

به گزارش روابط عمومی هلدینگ دانیال موج، همسو با تحول دیجیتال در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، هلدینگ دانیال موج با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت در سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که هفته نخست اسفندماه برگزار می‌شود، تازه‌ترین موضوع‌های تحول دیجیتال را دنبال می‌کند.

یکی از بندهای سند جهت‌گیری‌های کلان و سیاست‌های پژوهشی، فناوری و تجاری‌سازی وزارت نفت که چندی پیش از سوی وزیر نفت ابلاغ شد، به موضوع دیجیتالی کردن، اتوماسیون و هوشمندسازی در صنعت نفت و گاز و توسعه فناوری‌های نوظهور نظیر کلان‌داده‌ها و اینترنت اشیا می‌پردازد.

از اولویت‌های پژوهشگاه صنعت نفت رصد و آینده‌پژوهی فناوری‌های روز دنیاست؛ با توجه به مطالعاتی که در حوزه‌های پردیس‌های سه‌گانه این مجموعه صورت می‌گیرد پژوهشگاه می‌تواند در زمینه فناوری‌های مرتبط با موضوع تحولات دیجیتالی در کنار صنعت نفت باشد، چراکه به‌کار بردن فناوری‌های دیجیتالی می‌تواند به افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی فرآیند، ایمنی فرآیند و کاهش ریسک‌های زیست محیطی کمک کند.

با توجه به حجم عظیمی از داده‌ها که در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور در هر لحظه تولید و ذخیره می‌شوند، می‌توان از فناوری‌های مبتنی بر الگوهای داده‌محور و هوش‌ مصنوعی برای تولید با سودآوری بالاتر استفاده کرد.

بر همین اساس هلدینگ دانیال موج و پژوهشگاه صنعت نفت که چندی پیش تفاهم‌نامه همکاری با هدف استفاده از ظرفیت‌های طرف‌ها امضا کرده بودند در سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با رویکرد تحول دیجیتال در کنار یکدیگر حضور خواهند داشت.

نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار می‌شود فرصتی است تا پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان خود را توسعه بخشند و بتوانند برای صنعت نفت نتیجه‌بخش باشند.

| mrmirzaee
Mehdi Sabbagh

Mehdi Sabbagh

Amin Horri

Amin Horri

مجتبی پاشائی

مجتبی پاشائی

Arezoo.Hashemi

Arezoo.Hashemi

mrmirzaee

mrmirzaee